Eijsden-Margraten

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Eijsden-Margraten (kthjellim).


Eijsden-Margraten
—  komuna  —
Eijsden-Margraten is located in Hollandë
Eijsden-Margraten
Eijsden-Margraten
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Limburgu – stema Limburgu
Statistika dhe Territori
Koordinatat 50°49′21″V 5°49′13″L / 50.8225°V 5.8202778°L / 50.8225; 5.8202778 (Eijsden-Margraten)Koordinatat: 50°49′21″V 5°49′13″L / 50.8225°V 5.8202778°L / 50.8225; 5.8202778 (Eijsden-Margraten)
Sipërfaqja 78,46 km2
Popullsia 24.920 banorë 2011
Dendësia 317,61 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 043
Kodi Postar 6245-6247, 6251-6252, 6255, 6260-6262, 6265, 6267-6269, 6307
Eijsden-Margraten – harta_foto
www.eijsden-margraten.nl

Eijsden-Margraten është një qytet dhe komunë në provincën LimburguHolandë me sipërfaqe 78.46 km² dhe popullsi 24920 banorë[1]. është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Limburgu