Ejup Alimi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Ejup Alimi (maqedonisht: Ејуп Аљими; i lindur më 10.2.1980, në Tanushë) është një politikan shqiptar nga Maqedonia. Në zgjedhjet e dhjetorit të vitit 2016, Ejup Alimi kandidoj si pjesë e BDI-së dhe u zgjodh deputet i legjislaturës 2016-2020 në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë.[1]

Referencat[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ "Ejup Alimi". sobranie.mk. Kuvendi i Republikës së Maqedonisë. Marrë më 23 qershor 2017.