Ejup Alimi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Ejup Alimi (maqedonisht: Ејуп Аљими; i lindur më 10.2.1980, në Tanushë) është një politikan shqiptar nga Maqedonia e Veriut. Në zgjedhjet e dhjetorit të vitit 2016, Ejup Alimi kandidoj si pjesë e BDI-së dhe u zgjodh deputet i legjislaturës 2016-2020 në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Ejup Alimi". sobranie.mk. Kuvendi i Republikës së Maqedonisë së Veriut. Marrë më 23 qershor 2017. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)