Ekstrakti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Lëndë që nxirret nga bimët, nga kafshët, etj. me anë të proceseve mekanike a kimike. Ekstrakt i lëngshëm.

Shiko dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]