Ekstrakti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Lëndë që nxirret nga bimët, nga kafshët, etj. me anë të proceseve mekanike a kimike. Ekstrakt i lëngshëm.

Shiko dhe këtë[redakto | redakto tekstin burimor]