El Carrascalejo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
El Carrascalejo
Komunë
Vendndodhja
El Carrascalejo is located in Spanjë
El Carrascalejo
El Carrascalejo

Koordinatat: 39°1′25″V 6°20′15″P / 39.02361°V 6.33750°P / 39.02361; -6.33750

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Extremadura
Provinca Badajoz
Qarku El Carrascalejo
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13 km2
Lartësia 308 m (m.n.d.)
Popullsia 68 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 39° 1′ 25″ Veri

6° 20′ 15″ Perëndim


El Carrascalejo është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun El Carrascalejo, të provincës Badajoz, në Komunitetin Extremadura. El Carrascalejo ka 68 banorë (2014), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 13 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]