El Catllar

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
El Catllar
Komunë
noform
Stema_figuraBandera del Catllar.svg
Vendndodhja
El Catllar is located in Spanjë
El Catllar
El Catllar

Koordinatat: 41°10′37″V 1°19′37″L / 41.17694°V 1.32694°L / 41.17694; 1.32694

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Tarragona
Qarku Tarragonès
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 26.43 km2
Lartësia 59 m (m.n.d.)
Popullsia 88,500 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Catllarencs
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 43764
Koordinatat 41° 10′ 37″ Veri

1° 19′ 37″ Lindje

Faqja Zyrtare www.rieradegaia.altanet.org


El Catllar është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Tarragonès, të provincës Tarragona, në Katalonia. El Catllar ka 88,500 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 26.43 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]