El Milà

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
El Milà
Komunë
noform
Santes Creus Monastery
Vendndodhja
El Milà is located in Spanjë
El Milà
El Milà

Koordinatat: 41°15′0″V 1°12′31″L / 41.25000°V 1.20861°L / 41.25000; 1.20861

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Tarragona
Qarku Alt Camp
Kryetari i Bashkisë Antonio Palau Bosch
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.96 km2
Lartësia 166 m (m.n.d.)
Popullsia 180 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Milanencs
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 15′ 0″ Veri

1° 12′ 31″ Lindje

Faqja Zyrtare www.mila.altanet.org


El Milà është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alt Camp, të provincës Tarragona, në Komunitetin Katalonia. El Milà ka 180 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 3.96 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]