El Molar, Priorat

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
El Molar, Priorat
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
El Molar, Priorat is located in Spanjë
El Molar, Priorat
El Molar, Priorat

Koordinatat: 41°9′56″V 0°42′26″L / 41.16556°V 0.70722°L / 41.16556; 0.70722

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Tarragona
Qarku Priorat
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 22,4 km2
Lartësia 228 m (m.n.d.)
Popullsia 297 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Molarenc, molarenca
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 43736
Koordinatat 41° 9′ 56″ Veri

0° 42′ 26″ Lindje


El Molar, Priorat është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Priorat, të provincës Tarragona, në Katalonia. El Molar, Priorat ka 297 banorë (2006), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 22,4 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]