El Morell

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
El Morell
Komunë
noform
Casal dels Montoliu.
Vendndodhja
El Morell is located in Spanjë
El Morell
El Morell

Koordinatat: 41°11′37″V 1°12′42″L / 41.19361°V 1.21167°L / 41.19361; 1.21167

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Tarragona
Qarku Tarragonès
Kryetari i Bashkisë Pere Guinovart
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.92 km2
Lartësia 99 m (m.n.d.)
Popullsia 3395 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Morellencs
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 43760
Koordinatat 41° 11′ 37″ Veri

1° 12′ 42″ Lindje


El Morell është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Tarragonès, të provincës Tarragona, në Katalonia. El Morell ka 3395 banorë (20), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 5.92 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]