El Papiol

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
El Papiol
Komunë
Vendndodhja
El Papiol is located in Spanjë
El Papiol
El Papiol

Koordinatat: 41°26′21″V 2°0′38″L / 41.43917°V 2.01056°L / 41.43917; 2.01056

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Baix Llobregat
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.76 km2
Lartësia 135 m (m.n.d.)
Popullsia 3828 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 26′ 21″ Veri

2° 0′ 38″ Lindje


El Papiol është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Baix Llobregat, të provincës Barcelona, në Katalonia. El Papiol ka 3828 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 8.76 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]