El Paso (La Palma)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
El Paso (La Palma)
Komunë
Flamuri_figura
Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Ishujt Kanare
Provinca Santa Cruz de Tenerife
Qarku La Palma
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 135.92 [1] km2
Popullsia 7928 [1] banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


El Paso (La Palma) është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun La Palma, të provincës Santa Cruz de Tenerife, në Ishujt Kanare. El Paso (La Palma) ka 7928 [1] banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 135.92 [1] km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ a b c d "Instituto Canario de Estadística". Arkivuar nga origjinali origjinali më 18 prill 2014. Marrë më 26 shkurt 2016. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Koordinatat: 28°39′V 17°53′P / 28.650°V 17.883°P / 28.650; -17.883