El Picazo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
El Picazo
Komunë
Vendndodhja
El Picazo is located in Spanjë
El Picazo
El Picazo

Koordinatat: 39°26′48″V 2°5′20″P / 39.44667°V 2.08889°P / 39.44667; -2.08889

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Komuniteti autonom  Castilla-La Mancha
Provinca Cuenca
Kryetari i Bashkisë Joaquín Saiz Escudero
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 24,9 km2
Lartësia 950 m (m.n.d.)
Popullsia 688 banorë
Dendësia 28,39 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore CET (UTC+1)
Verore CEST (UTC+2)
Koordinatat 39° 26′ 48″ Veri

2° 5′ 20″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.elpicazo.org

El Picazo është komunë në provincën Cuenca, Castilla-La Mancha, Spanjë. Sipas regjistrimit të popullsisë më 2016, komuna ka pasur 688 banorë.