El Pinell de Brai

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
El Pinell de Brai
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
El Pinell de Brai is located in Spanjë
El Pinell de Brai
El Pinell de Brai

Koordinatat: 41°1′2″V 0°30′56″L / 41.01722°V 0.51556°L / 41.01722; 0.51556

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Tarragona
Qarku Terra Alta
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 57 km2
Lartësia 101 m (m.n.d.)
Popullsia 1174 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 43106
Koordinatat 41° 1′ 2″ Veri

0° 30′ 56″ Lindje


El Pinell de Brai është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Terra Alta, të provincës Tarragona, në Katalonia. El Pinell de Brai ka 1174 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 57 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]