El Pla de Santa Maria

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
El Pla de Santa Maria
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
El Pla de Santa Maria is located in Spanjë
El Pla de Santa Maria
El Pla de Santa Maria

Koordinatat: 41°21′45″V 1°17′29″L / 41.36250°V 1.29139°L / 41.36250; 1.29139

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Tarragona
Qarku Alt Camp
Kryetari i Bashkisë Mateu Montserrat i Miquel
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 35.08 km2
Lartësia 381 m (m.n.d.)
Popullsia 2371 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Planenc
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 21′ 45″ Veri

1° 17′ 29″ Lindje

Faqja Zyrtare www.pla.altanet.org


El Pla de Santa Maria është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alt Camp, të provincës Tarragona, në Komunitetin Katalonia. El Pla de Santa Maria ka 2371 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 35.08 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]