El Pont d'Armentera

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
El Pont d'Armentera
Komunë
noform
Santes Creus Monastery
Flamuri_figura
Vendndodhja
El Pont d'Armentera is located in Spanjë
El Pont d'Armentera
El Pont d'Armentera

Koordinatat: 41°23′5″V 1°21′48″L / 41.38472°V 1.36333°L / 41.38472; 1.36333

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Tarragona
Qarku Alt Camp
Kryetari i Bashkisë Jordi Abellà Barril
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 27.79 km2
Lartësia 349 m (m.n.d.)
Popullsia 579 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 23′ 5″ Veri

1° 21′ 48″ Lindje

Faqja Zyrtare www.pontdarmentera.altanet.org


El Pont d'Armentera është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alt Camp, të provincës Tarragona, në Komunitetin Katalonia. El Pont d'Armentera ka 579 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 27.79 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]