El Port de la Selva

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
El Port de la Selva
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
El Port de la Selva is located in Spanjë
El Port de la Selva
El Port de la Selva

Koordinatat: 42°20′15″V 3°12′12″L / 42.33750°V 3.20333°L / 42.33750; 3.20333

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Alt Empordà
Kryetari i Bashkisë Josep-Maria Cervera
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 41.62 km2
Lartësia 12 m (m.n.d.)
Popullsia 947 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Selvatà, selvatana
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 42° 20′ 15″ Veri

3° 12′ 12″ Lindje


El Port de la Selva është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alt Empordà, të provincës Girona, në Katalonia. El Port de la Selva ka 947 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 41.62 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]