El Toboso

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
El Toboso
Komunë
Vendndodhja
El Toboso is located in Spanjë
El Toboso
El Toboso

Koordinatat: 39°31′5″V 2°59′53″P / 39.51806°V 2.99806°P / 39.51806; -2.99806

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile-La Mancha
Provinca Toledo
Qarku Mancha Alta de Toledo
Kryetari i Bashkisë Marciano Ortega Molina (2007)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 144.19 km2
Lartësia 635 m (m.n.d.)
Popullsia 2219 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Tobeseños, Tobosinos, Tobosescos
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 45820
Koordinatat 39° 31′ 5″ Veri

2° 59′ 53″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.eltoboso.org


El Toboso është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Mancha Alta de Toledo, të provincës Toledo, në Castile-La Mancha. El Toboso ka 2219 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 144.19 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]