El Vendrell

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
El Vendrell
Komunë
noform
El Vendrell
Vendndodhja
El Vendrell is located in Spanjë
El Vendrell
El Vendrell

Koordinatat: 41°13′13″V 1°32′5″L / 41.22028°V 1.53472°L / 41.22028; 1.53472

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Tarragona
Qarku Baix Penedès
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 36.43 km2
Lartësia 10 m (m.n.d.)
Popullsia 36068 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 13′ 13″ Veri

1° 32′ 5″ Lindje


El Vendrell është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Baix Penedès, të provincës Tarragona, në Katalonia. El Vendrell ka 36068 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 36.43 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]