Elburg

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Elburg (kthjellim).


Elburg
—  komuna  —
stema_figuraElburg vlag.svg
Pamje nga Elburg

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Gelderland – stema Gelderland
Kryeqëndra Elburg
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°26′00″V 5°51′00″L / 52.4333°V 5.85°L / 52.4333; 5.85 (Elburg)Koordinatat: 52°26′00″V 5°51′00″L / 52.4333°V 5.85°L / 52.4333; 5.85 (Elburg)
Sipërfaqja 65,95 km2
Popullsia 22.332 banorë 2011
Dendësia 338,62 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0525
Kodi Postar 8080-8081, 8084-8085
Kodi statistikor 0230
Vendndodhja
Elburg is located in Hollandë
Elburg
Elburg
Elburg – harta_foto
www.elburg.nl

Elburg është një komunë në provincën GelderlandHolandë me sipërfaqe 65.95 km² dhe popullsi 22332 banorë[1]. Elburg është kryeqendra e bashkisë.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Gelderland