Ellen DeGeneres

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ellen DeGeneres
PortiadeRossiEllenDeGeneresHWOFSept2012.jpg
DeGeneres, 2012
Informacione personale
Vendlindja Metairie, Louisiana, SHBA
Profesioni Komediane, prezantuese, aktore, shkrimtare, producente, aktiviste
Vitet aktive 1978–
Bashkëshort(ja) Portia de Rossi (2008–)
Kombësia Amerikane

Ellen Lee DeGeneres ( /dɪˈɛnərəs/; lindur më 26 janar 1958 [1]). Është një aktore dhe komediane amerikane. Ellen është edhe prezantuese e nje nga emisioneve më të ndjekura në gjithë botën, The Ellen DeGeneres Show.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Ellen DeGeneres Biography (1958-". Filmreference.com. Marrë më dhjetor 27, 2011. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

3Stooges.jpg Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.