Els Alamús

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Els Alamús
Komunë
Vendndodhja
Els Alamús is located in Spanjë
Els Alamús
Els Alamús

Koordinatat: 41°37′34″V 0°44′26″L / 41.62611°V 0.74056°L / 41.62611; 0.74056

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Lleida
Qarku Segrià
Kryetari i Bashkisë Josep Maria Beà
Partia PSC
Sipërfaqja dhe popullsia
Popullsia 678 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 37′ 34″ Veri

0° 44′ 26″ Lindje

Faqja Zyrtare alamus.ddl.net


Els Alamús është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Segrià, të provincës Lleida, në Katalonia.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]