Els Garidells

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Els Garidells
Komunë
noform
Vendndodhja
Els Garidells is located in Spanjë
Els Garidells
Els Garidells

Koordinatat: 41°12′33″V 1°14′55″L / 41.20917°V 1.24861°L / 41.20917; 1.24861

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Tarragona
Qarku Alt Camp
Kryetari i Bashkisë Amadeu Duch i Garreta
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.07 km2
Lartësia 132 m (m.n.d.)
Popullsia 201 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Garidellenc, garidellenca
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 43153
Koordinatat 41° 12′ 33″ Veri

1° 14′ 55″ Lindje

Faqja Zyrtare www.garidells.altanet.org


Els Garidells është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alt Camp, të provincës Tarragona, në Katalonia. Els Garidells ka 201 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 3.07 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]