Els Guiamets

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Els Guiamets
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Els Guiamets is located in Spanjë
Els Guiamets
Els Guiamets

Koordinatat: 41°6′13″V 0°45′14″L / 41.10361°V 0.75389°L / 41.10361; 0.75389

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Tarragona
Qarku Priorat
Kryetari i Bashkisë Francesc Rubio Arrebola
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.1 km2
Lartësia 220 m (m.n.d.)
Popullsia 332 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Guiametà, guiametana
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 6′ 13″ Veri

0° 45′ 14″ Lindje


Els Guiamets është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Priorat, të provincës Tarragona, në Katalonia. Els Guiamets ka 332 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 12.1 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]