Els Pallaresos

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Els Pallaresos
Komunë
noform
Stema_figuraFlag of Els Pallaresos.svg
Vendndodhja
Els Pallaresos is located in Spanjë
Els Pallaresos
Els Pallaresos

Koordinatat: 41°10′32″V 1°16′14″L / 41.17556°V 1.27056°L / 41.17556; 1.27056

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Tarragona
Qarku Tarragonès
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.53 km2
Lartësia 121 m (m.n.d.)
Popullsia 3991 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Pallaresencs
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 43012
Koordinatat 41° 10′ 32″ Veri

1° 16′ 14″ Lindje

Faqja Zyrtare www.tarragones.org/elspallaresos/


Els Pallaresos është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Tarragonès, të provincës Tarragona, në Katalonia. Els Pallaresos ka 3991 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 5.53 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]