Elvisi kthehet në shtëpi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Miki Xhons është një refugjat shqiptar dhe imitues i Elvis Preslit që jeton në Londër. Miki gjen një punë të argëtojë trupat paqeruajtës Britanikë gjatë luftës në Ballkan në 1999 por zbulohet se është një imigrant i jashtëligjshëm. Kështu që Miki zhduket - drejt zonës së luftës. Aty takon një grup jetimësh të armatosur rëndë të gjendur në luftën e pamëshirshme. Miki i gënjen fëmijët duke u thënë që është doktor i Kombeve të Bashkuara. Më pas, fëmijët i vënë armën në kokë dhe e detyrojnë t'i çojë në kampin e refugjatëve të Kombeve të Bashkuara ose përndryshe do ta qëllojnë. Kur arrijnë kampin del që ndodhen në mes të grupeve ndër luftues. Është kjo drama "Elvisi kthehet në shtëpi" me regji të Fatmir Koçit. [1]

Regjisori dhe ekipi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]