Emil Andres

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Emil Andres
Formula 1 Kariera
Kombësia Stampa:Country data the United States Amerikan
Vite aktive
Ekipe
Pjesmarrje 9
Kampion botërorë
Fitore 0
Podiume 0
Pol pozita
Xhiro të shpejta
Pjesmarrja e parë 1936
Fitorja e parë
Fitorja e fundit
Pjesmarrja e fundit 1949
Radhitja e fundit


Emil Andres lindi më 22 korrik 1911Tinley Park, Illinois dhe vdiq 20 korrik 1999 South Holland, Illinois. Ishte një garues automobilash aktiv gjat vitve të 1930 - 1950 dhe pilot amerikanë i Formula 1.

Statistikat për Indianapolis 500[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Viti Vetura Starti Kualfikimi Radha Mbarimi Xhiro Udhëheqje
1936 19 33 111.455 31 18 184 0
1938 42 28 117.126 27 29 45 0
1939 44 21 121.212 26 30 22 0
1940 25 22 122.963 14 12 192 0
1941 19 15 122.266 19 30 5 0
1946 18 11 121.139 20 4 200 0
1947 3 30 116.781 29 13 150 0
1948 8 16 123.550 23 31 11 0
1949 9 32 126.042 31 9 197 0
Gjithsej 1006 0
Starte 9
Pol pozita 0
Fitore 0
Top 5 1
Top 10 2
Larguar 5

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]