Emil Knoevenagel

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Heinrich Emil Albert Knoevenagel lindi më 18 qershor 1865 në Hannover dhe vdiq më 11 gusht 1921 në Berlin. Ishte kimist gjerman.