Emili García

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Emili García
Andorra national football team - Emili García (001).jpg
Emili García (2016)
Të dhënat personale
Emri i plotëEmili Josep García Miramontes
Data e lindjes (1989-01-11) 11 Janar 1989 (31 vjeç)
Vendi i lindjesAndorra la Vella, Andorrë
Gjatësia1.88 cm
PozicioniMbrojtës
Informacionet për klubin
Klubi aktualPennoise
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2007–2013FC Andorra
2013–2014Lermeño24(0)
2014–Pennoise4(0)
Ekipi kombëtar
2008–Andorra28(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 6 qershor 2015.

† Ndeshje (Gola).

‡ Ndeshjet dhe golat në kombëtare deri më 13 tetor 2014

Emili Josep García Miramontes (lindur më 11 janar 1989) është një futbollistë andorras i cili luan me klubin francez Pennoise dhe me kombëtaren andorrase si mbrojtës. Ai bëri debutimin e tij me Andorrën në vitin 2008.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]