Enes Ibrahim

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Enes Ibrahim (maqedonisht: Енес Ибрахим; i lindur më 8.8.1984, në Shkup) është një politikan turk nga Maqedonia. Në zgjedhjet e dhjetorit të vitit 2016, Enes Ibrahim kandidoj si pjesë e PLT-së dhe u zgjodh deputet i legjislaturës 2016-2020 në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë.[1]

Referencat[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ "Enes Ibrahim". sobranie.mk. Kuvendi i Republikës së Maqedonisë. Marrë më 23 qershor 2017.