Enes Ibrahim

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Enes Ibrahim (maqedonisht: Енес Ибрахим; i lindur më 8.8.1984, në Shkup) është një politikan turk nga Maqedonia e Veriut. Në zgjedhjet e dhjetorit të vitit 2016, Enes Ibrahim kandidoj si pjesë e PLT-së dhe u zgjodh deputet i legjislaturës 2016-2020 në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Enes Ibrahim". sobranie.mk. Kuvendi i Republikës së Maqedonisë së Veriut. Marrë më 23 qershor 2017. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)