Jump to content

Enigma (film shqip)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Enigma (film shqip)
Arkivi i filmit
[[Figura:|280px]]
Titulli shqip Enigma (film shqip)
Origjinali Enigma (film shqip)
Gjuha origjinale Shqip
Ekipi realizues
Prodhuesi i filmit:
Aktorë kryesorë

Filmi "Enigma" është prodhuar në vitin 1991. Regjia: Spartak Pecani, Skenari: Nexhati Tafa, Producent: Albafilm Studio , Muzika: Mira Meçule.

Përmbajtja e filmit

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Albana nxënëse në shkollën e baletit shkon në Romë për t'u kuruar nga një sëmundje e rëndë. Mes saj dhe profesorit Italian që e kuron lind një miqësi e ngrohtë. Albana nuk i shpëton dot sëmundjes dhe doktori e ndjen veten fajtor për vdekjen e saj.

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]