Epitech

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Epitech (École pour l'informatique et les nouvelles technologies ose European Institute of Information Technology) është një IT specializuar universitet themeluar në vitin 1999. Shkolla është e vendosur në 12 qytete në Francë dhe në Tiranë. Anëtari IONIS Education Group (i cili përfshin Shkollën e aeronautikës IPSA), ajo ka 5.000 nxënës

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]