Ermal Mamaqi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Skeda:Ermal Mamaqi.jpg

Ermal Mamaqi është lindur më 21 mars 1982 është aktor, humorist dhe këngëtar.[1]

Mamaqi shkëputet nga spektakli "Portokalli" në Top Channel, por jo nga grupi SHBLSH me të cilët vazhdoi të ketë sukses në spektaklin që zhvillohet çdo të dielë në Vizion Plus e quajtur "Apartamenti 2XL".[1] Ai ka drejtuar disa nga emisionet e tij te sukseshme si "6 ditë pa Ermalin" në Top Channel dhe "Xing me Ermalin" ne Tv Klan. Mamaqi është martuar me Amarda Toskën.[1]

Ermali dhe Amarda kanë dy femijë:Djalin Joeli dhe vajzën Sia


Cmime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kenga Magjike

Viti Emerimi/puna Cmimi Rezultati
2011 'Vetem beso' Kercimi me i mire Fitoi
2012 'Bej si di vet okej' Prodhimi me i mire Fitoi

Filmografi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Televizion
Viti Titulli Roli
2009 Portokalli ai vete Sezoni 1
2011/12 Apartamenti 2Xl ai vete Sezoni 1-6
2012 Plus ai vete Reklama televizive ne Shqiperi
2013 Femnat-The mouvie Riku(protagonist) Film
2014 6 dite pa Ermalin ai vete/mikprites Emision televiziv
2016 Xing me Ermalin ai vet/mikprites Emision televiziv
2019 2 gisht mjalt


Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


  1. ^ a b c Biografi e tij në teksteshqip.com