Jump to content

Ermelo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Ermelo
Flamuri i Ermelo
Stema zyrtare e Ermelo
Popullsia
 • Gjithsej26.143
Faqja zyrtarewww.ermelo.nl

Ermelo është një komunë në provincën GelderlandHolandë me sipërfaqe 87.38 km² dhe popullsi 26143 banorë[1]. Ermelo është kryeqendra e bashkisë.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Gelderland