Esmeralda Uruçi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Esmeralda Uruçi Ministre e Kulturës, Rinisë dhe Sporteve në vitet 1999 - 2001. Vdiq më 21 mars 2012 për shkak të komplikacioneve në spitalin e Tiranës pas një aksidenti automobilistik.[1] Është autore e disa teksteve universitare. Botimet brenda dhe jashtë vendit përbëjnë veprimtarinë publicistike me tema që kryesisht prekin probleme ekonomike të periudhës së tranzicionit Society.svg Ky artikull në lidhje me Politika është i cunguar. Mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Balkanweb | Ndahet nga jeta Esmeralda Uruçi, ish-ministrja e Kulturës - Shqiperi