Esparragalejo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Esparragalejo
Komunë
noform
Stema_figuraFlag of Esparragalejo.svg
Vendndodhja
Esparragalejo is located in Spanjë
Esparragalejo
Esparragalejo

Koordinatat: 38°56′37″V 6°26′12″P / 38.94361°V 6.43667°P / 38.94361; -6.43667

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Extremadura
Provinca Badajoz
Qarku Tierra de Mérida - Vegas Bajas
Kryetari i Bashkisë José Francisco Ramírez Vadillo
Partia PP-EU
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17 km2
Lartësia 231 m (m.n.d.)
Popullsia 1526 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 6860
Prefiksi +34 (Spain) + 924 (Badajoz)
Koordinatat 38° 56′ 37″ Veri

6° 26′ 12″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.esparragalejo.es


Esparragalejo është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Tierra de Mérida - Vegas Bajas, të provincës Badajoz, në Extremadura. Esparragalejo ka 1526 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 17 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]