Esparreguera

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Esparreguera
Komunë
noform
Bell tower of the Santa Eulàlia church.
Stema_figuraBandera d'Esparreguera.svg
Vendndodhja
Esparreguera is located in Spanjë
Esparreguera
Esparreguera

Koordinatat: 41°32′17″V 1°52′9″L / 41.53806°V 1.86917°L / 41.53806; 1.86917

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Baix Llobregat
Kryetari i Bashkisë Joan-Paül Udina
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 27.47 km2
Lartësia 187 m (m.n.d.)
Popullsia 21855 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 8076
Koordinatat 41° 32′ 17″ Veri

1° 52′ 9″ Lindje

Faqja Zyrtare www.esparreguera.org


Esparreguera është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Baix Llobregat, të provincës Barcelona, në Katalonia. Esparreguera ka 21855 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 27.47 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]