Espeja

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Espeja
Komunë
Vendndodhja
Espeja is located in Spanjë
Espeja
Espeja

Koordinatat: 40°33′49″V 6°43′0″P / 40.56361°V 6.71667°P / 40.56361; -6.71667

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile dhe León
Provinca Salamanca
Qarku
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 98.4 km2
Lartësia 697 m (m.n.d.)
Popullsia 261 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 40° 33′ 49″ Veri

6° 43′ 0″ Perëndim


Espeja është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun , të provincës Salamanca, në Castile dhe León. Espeja ka 261 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 98.4 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Espeja – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale