Espinelves

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Espinelves
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Espinelves is located in Spanjë
Espinelves
Espinelves

Koordinatat: 41°52′16″V 2°25′5″L / 41.87111°V 2.41806°L / 41.87111; 2.41806

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Osona
Kryetari i Bashkisë Angel Tortadès Guirao
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.4 km2
Lartësia 752 m (m.n.d.)
Popullsia 183 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Espinelvenc, espinelvenca
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 52′ 16″ Veri

2° 25′ 5″ Lindje


Espinelves është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Osona, të provincës Girona, në Katalonia. Espinelves ka 183 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 17.4 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]