Espinosa de los Monteros

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Espinosa de los Monteros
Komunë
noform
Espinosa de los Monteros panoramic view, 1996
Flamuri_figura
Vendndodhja
Espinosa de los Monteros is located in Spanjë
Espinosa de los Monteros
Espinosa de los Monteros

Koordinatat: 43°4′V 3°32′P / 43.067°V 3.533°P / 43.067; -3.533

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile dhe León
Provinca Burgos
Qarku Las Merindades
Kryetari i Bashkisë José Carlos Peña Martínez
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 137 km2
Lartësia 762 m (m.n.d.)
Popullsia 2007 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 9560
Faqja Zyrtare www.espinosadelosmonteros.es


Espinosa de los Monteros është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Las Merindades, të provincës Burgos, në Castile dhe León. Espinosa de los Monteros ka 2007 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 137 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]