Esplugues de Llobregat

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Esplugues de Llobregat
Komunë
Stema_figuraBandera d'Esplugues de Llobregat.svg
Vendndodhja
Esplugues de Llobregat is located in Spanjë
Esplugues de Llobregat
Esplugues de Llobregat

Koordinatat: 41°22′36″V 2°5′9″L / 41.37667°V 2.08583°L / 41.37667; 2.08583

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Baix Llobregat
Kryetari i Bashkisë Pilar Díaz Romero (2007)
Partia PSC
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.6 km2
Lartësia 110 m (m.n.d.)
Popullsia 46586 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Espluguí, espluguina
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 8950
Koordinatat 41° 22′ 36″ Veri

2° 5′ 9″ Lindje

Faqja Zyrtare www.esplugues.cat


Esplugues de Llobregat është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Baix Llobregat, të provincës Barcelona, në Katalonia. Esplugues de Llobregat ka 46586 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 4.6 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]