Espolla

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Espolla
Komunë
Vendndodhja
Espolla is located in Spanjë
Espolla
Espolla

Koordinatat: 42°23′V 3°0′L / 42.383°V 3.000°L / 42.383; 3.000

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Alt Empordà
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Espolla është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alt Empordà, të provincës Girona, në Katalonia.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Espolla – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale