Estrie

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Estrie (kthjellim).


Estrie
Estrie
—  rajon administrativ  —
Estrie is located in Kanadaja
Estrie
Estrie
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Kebek – stema Kebek
Statistika dhe Territori
Koordinatat 45°24′02″V 71°53′01″P / 45.400479°V 71.883736°P / 45.400479; -71.883736 (Estrie)Koordinatat: 45°24′02″V 71°53′01″P / 45.400479°V 71.883736°P / 45.400479; -71.883736 (Estrie)
Sipërfaqja 10.195 km2
Popullsia 300.917 banorë 2007
Dendësia 29,52 banorë/km2
Informacione të tjera
Themelimi 1981
Zona Kohore UTC-5
Estrie – harta_foto

Estrie është një rajon administrativProvincën Kebek, Kanada. Rajoni administrativ ka një sipërfaqe 10195 km² dhe popullsi 300917 banorë[1]. U themeluar në 1981.

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8. 2. 2012. Marrë më 22. 10. 2012..  Check date values in: |access-date=, |date= (help)

Projekte të tjera[redakto | redakto tekstin burimor]

  •  Commons: Estrie – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

  • Faqja zyrtare

Stampa:Ndarja administrative në Kebek