Et'hem Cara

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Et'hem Cara (Kavajë, 1905 - 30 korrik 1973) ka qenë nëpunës dhe ministër i shtetit shqiptar. U dënua me 30 vjet burg nga Gjyqi Special.

Biografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]