Euphorbia cyparissias

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Euphorbia cyparissias
Euphorbia cyparissias 02 bgiu.jpg
Klasifikimi shkencor
Mbretëria: Plantae
Division: Magnoliophyta
Klasa: Magnoliopsida
Rendi: Malpighiales
Familja: Euphorbiaceae
Gjinia: Euphorbia
Speciet: E. cyparissias
Emri binomial
Euphorbia cyparissias

Euphorbia cyparissias është bimë e familjes Euphorbiaceae.

Pamje[redakto | përpunoni burim]

Shiko dhe këtë[redakto | përpunoni burim]

Euphorbia cyparissias në projektin Commons të Wikipedias

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]

 Commons: Euphorbiaceae – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale


P biology blue.png Ky artikull në lidhje me biologjinë është i cunguar. Ndihmoni dhe ju në përmirsimin e tij.