Ever Palacios

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ever Palacios
Të dhënat personale
Emri i plotëEver Palacios
Data e lindjes (1969-01-18) 18 Janar, 1969 (52 vjeç)
Vendi i lindjesCali, Kolumbia
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1991-1998Deportivo Cali
1999-2000Atlético Nacional
2001-2004Shonan Bellmare
2004Kashiwa Reysol
2005-2011Boyacá Chicó
Ekipi kombëtar
1997–1998Flag of Colombia.svg Kolumbia10(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Ever Palacios (lindur më 18 Janar 1969) është një ish-futbollist kolumbian.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin kolumbian ka luajtur 10 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Colombia.svg Kolumbia
Vite Ndeshje Gola
1997 3 1
1998 7 0
Gjithsej 10 1

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]