Ewan McGregor

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Ewan McGregor në Cannes, 2001

Ewan McGregor [ˈjuːən] lindi më 31 mars 1971Crieff, Perthshire, Skoci. Është një aktor skocez. Ai është i martuar me Eve Mavrakis dhe është ati të Clara Mathilde dhe Esther Rose.

Filmografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.