Fahd Al Kandari

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Fahd Al Kandari (Arabisht: فهد الكندري) lindi më 28 qershor 1982, është këndues i Kuranit nga Kuvajti. Ai e studioi Kuranin kur ishte fëmijë. Ai punoi si imam brenda dhe jashtë vendit. Ai po ashtu fitoi garën ndërkombëtare të Kuranit në Kuvajt.