Jump to content

Fairview Park, Ohio

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Fairview Park, Ohio
Fairview Park, Ohio
qytet
Popullsia
 • Gjithsej16.826
Faqja zyrtarewww.fairviewpark.org

Fairview Park, Ohio (Fairview Park, Ohio) është një qytet në qarkun Cuyahogashtetit federal Ohio, SHBA. Në Fairview Park, Ohio jetojnë 16826 banorë (2010), dhe dendësia e popullisë është 1388.2 banor/km2 (3595.3 banorë/sq mi). Qyteti ka një sipërfaqe prej 12.12 km2 (4.68 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 228 m (748 ft). [1]

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "US Board on Geographic Names". United States Geological Survey. 2007-10-25. Marrë më 2008-01-31. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Fairview Park, Ohio – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale