Fakulteti i Filologjisë i Universitetit të Prizrenit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Fakulteti i Filologjisë i Universitetit të Prizrenit është një institucion publik i arsimit të lartë i cili ndodhet në Prizren.

Organizimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Studimet në Fakultetin e Filologjisë të Universitetit të Prizrenit organizohen në tri drejtime:

Gjuhë dhe letërsi shqipe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjuhë dhe letërsi angleze[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjuhë gjermane[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]