Falset, Tarragona

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Falset, Tarragona
Komunë
Vendndodhja
Falset, Tarragona is located in Spanjë
Falset, Tarragona
Falset, Tarragona

Koordinatat: 41°9′V 0°49′L / 41.150°V 0.817°L / 41.150; 0.817

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Tarragona
Qarku Priorat
Sipërfaqja dhe popullsia
Popullsia 2935 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Falset, Tarragona është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Priorat, të provincës Tarragona, në Katalonia. Falset, Tarragona ka 2935 banorë .

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]