Fatos Kryeziu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Fatos Kryeziu është një aktor kosovar i cili ka luajtur ne disa filma dhe seriale. Ai eshte i njohur nga seriali Kafeneja Jonë - Te Oki. Pas nderprerjes se serialit Kafeneja Jone , ai vazhdoi duke punuar ne teater dhe ne film , pas nje kohe ai rikthehet perseri ne serialin komik Zyrja per GJithqka me rolin e Bajramit , por qe edhe ky seriale nuk ka pasur jetgjatesi edhe pse shum shikushmeri ne vitin 2016 seriali komik Kafeneja Jone rikthehet perserine ekran pjes e saj edhe Fatos Kryeziu.

Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.